اگرچه استثنا نیز وجود دارد!

Ips ونیر : این کامپوزیت سرامیکی به دلیل استفاده از ذرات سرامیکی ثبات رنگ و استحکام بسیار بالایی را نسبت به دیگر انواع کامپوزیت های مشابه خود دارا است. نکته ای که باید دندانپزشکان دقت داشته باشند این است که قلم را از وسط بگیرند و انگشت خود را به سر مو دار قلم نزدیک نکنند. البته به یاد داشته باشید که ونیرهای کامپوزیت از هر نوعی که باشند می توانند دندان ها را سفید نموده و آسیب دیدگی های جزئی را درمان نمایند و جایگزین درمان ارتودنسی دندان نیست. به عنوان مثال شاید فقط لازم باشد از کامپوزیت برای بستن فاصله بین دندان ها استفاده شود.

کسانی که دچار فاصله بسیار در بین دندان های جلویی هستند و یا دندان های جلوییشان ترک خورده است، از این روش برای زیبایی و تغییرات قابل توجهی استفاده می کنند. از آنجایی که برای بعضی از دندان ها فقط یک روش درمان می تواند کاربردی باشد، با دندانپزشک خود همراهی کنید و بر روی روش خاصی اصرار نداشته باشید. البته ممکن است در طول سالیان متمادی که از این روش درمان زیبایی استفاده می کنید دندان شما دچار لب پریدگی یا شکستگی شود که باید آن را در اسرع وقت ترمیم نمائید. چرا که در بسیاری از موارد از کیفیت های نامرغوب استفاده می کنند؛ همچنین دندان شما اگر نیاز به ارتودنسی داشته باشد، ابتدا باید عمل ارتودنسی را بر روی دندان های خود انجام دهید، سپس اقدام به کاشت کامپوزیت کنید.

5. تعویض روکش ها کامپوزیتی بسیار راحت تر از روکش سرامیکی است و نیاز به هیچگونه تراشیدن دندان ندارد. از جمله این موارد جنس و کیفیت مواد به کار رفته در ترکیبات کامپوزیت، دندانپزشک انتخاب شده توسط بیمار و میزان توانایی و تجربه دندانپزشک، کلینیک دندانپزشکی مورد مراجعه و کادر تخصصی حاضر در کلینیک و تجهیزات آن، بیمه بیمار، تعداد دندان های مورد معالجه و اینکه آیا در کنار درمان کامپوزیت به درمان پیش نیاز دیگری مانند پر کردن دندان یا عصب کشی دندان نیاز دارد یا خیر، بستگی دارد.

افرادی که دندان های آنها تیره و یا لک شده است می توانند از کامپوزیت برای درمان و تغییر رنگ دندان های خود استفاده کنند. چرا که این روش نمی تواند به هم ریختگی، نامرتب بودن، جلو و عقب بودن و کجی دندان ها را درمان نماید. در حالیکه روکش کامپوزیتی را می توان به راحتی با مواد کامپوزیت ترمیم کرد و یا آن ها را به وسیله پولیش دندان پاکسازی نمود. برای آن که دندانی کامپوزیت شود دندان ها را کمی برش و تراش می دهند و سپس همین مواد رزینی را شکل داده و به دندان ها میچسبانند.

هنگامی که شما این مقاله را دوست داشتید، مایل به اطلاعات بیشتری در رابطه با کامپوزیت دندان تبادل نظر وب سایت خود باشید.

دانلود کتاب پزشکی

ایندکسر