در طول همه گیری های CORONAVIRUS ، مشکلات دستگاه گوارش ممکن است به نظر یک اولویت نیست ، اما مهم هستند. درد شکم ، اسهال ، کاهش اشتها ، حالت تهوع و استفراغ یکی از بسیاری از علائم COVID-19 است که ممکن است فرد تجربه کند. اگرچه این شکایات دستگاه گوارش ممکن است نسبت به علائم تنفسی مانند تنگی نفس از اهمیت کمتری برخوردار باشد ، اما مهم است که تشخیص دهیم که آنها نیز می توانند مربوط به عفونت کروناویروس باشند.

(گتی ایماژ)

علاوه بر این ، اگر به بیماری التهابی روده مانند کولیت اولسراتیو یا بیماری کرون مبتلا هستید ، احتمالاً از پیامدهای خاص COVID-19 برای شما تعجب می کنید.

براساس تحقیقات جدید بر روی 206 بیمار مبتلا به بیماری خفیف ، که در 30 مارس به صورت آنلاین در ژورنال American Gastroenterology منتشر شد ، حدود نیمی از بیماران بستری در COVID-19 دارای علائم گوارشی هستند. علاوه بر این ، 53٪ از بیماران مورد مطالعه مبتلا به COVID-19 دارای تست مدفوع کورو ویروس مثبت بودند و سؤالاتی در مورد راههای مختلف انتقال ویروس به غیر از قطرات تنفسی به افراد دیگر مطرح کردند.

در زیر ، متخصصان پزشکی آخرین یافته های مربوط به علائم COVID-19 و GI را مورد بحث قرار می دهند ، به موضوعات احتمالی مربوط به IBD می پردازند و پیشنهاد می کنند در صورت بروز مشکلات معده چه کاری باید انجام دهید. آنها همچنین توضیح می دهند که چرا انجام بهداشت خوب توالت به طور کلی ، اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

[SEE: مراحل پیشگیری از Coronavirus که انجام می شود یا کار نمی کند. ]
اتصال دستگاه گوارش
دکتر برنان Spiegel ، مدیر تحقیقات خدمات درمانی در مرکز پزشکی Cedars-Sinai در لس آنجلس می گوید ، جای تعجب آور است که شکایت های تنفسی در پزشک و محققان اصلی در طول همه گیری های COVID-19 بوده است.

اشپیگل می گوید: “این همان چیزی است که افراد را به بیمارستان منتقل می کند – آنها نمی توانند نفس بکشند و یا سفتی در سینه دارند.” پزشکی در UCLA. وی ادامه داد: اما آنچه در حال حاضر یاد گرفته ایم این است که بسیاری از این بیمارانی که به بیمارستان می آیند – در واقع بیش از نیمی – همزمان با شکایات تنفسی خود دچار شکایت گوارشی می شوند و در بسیاری از موارد ، آنها شروع کردند. ابتدا با علائم دستگاه گوارش ، قبل از بروز سرفه یا تنگی نفس ».

طبق مطالعه جدیدی که محققان ووهان چین با Spiegel نوشتند ، اسهال با COVID-19 بین یک تا 14 روز یا به طور متوسط ​​حدود پنج روز ادامه دارد. طبق این مطالعه ، قسمت های اسهال حدود چهار بار در روز رخ می دهد ، که شامل گروهی از بیماران با موارد شدیدتر COVID-19 که علائم گوارشی را تجربه کرده بودند ، بود.

اشپیگل می گوید: “علائم معده ناشی از COVID-19 در ایالات متحده گزارش نشده است.” گروه بزرگی از افراد وجود دارند که هرگز به دنبال مراقبت نیستند. ” وی گفت: “آنها در سه چهارم موارد مبتلا به اسهال و تب احتمالی در جامعه هستند و حتی مبتلا به COVID تشخیص داده نشده اند و یا نمی توانند COVID را آزمایش کنند زیرا سرفه یا تنگی نفس ندارند. “” او می گوید ، بدون علائم تنفسی ، معیارهای آزمایش از مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها مطابقت ندارد.

مشکلات گوارشی

اشپیگل خاطرنشان كرد: علائم گوارشی به طور كلی كاملاً شایع است ، و هنوز هم می تواند از هر تعداد علت غیر COVID-19 ناشی شود. “همچنین ، استرس – که فکر می کنم اکنون همه ما احساس آن هستیم – می تواند بر روی بدن به روش های مختلفی تأثیر بگذارد.” به گفته وی ، استرس می تواند باعث اسهال ، درد شکم ، سردرد ، ضربان قلب سریع و لکه دار شود. علائم مربوط به سایر شرایط پزشکی یا به سادگی استرس می تواند برای بیمارانی که ممکن است تعجب کنند آلوده هستند ، گیج کننده باشد.

تب یک علامت تلخ است. اشپیگل می گوید: “تنها چیزی که استرس ایجاد نمی کند تب است.” “اگر در این لحظه از تاریخ بشر این علائم را به همراه تب داشته باشید – شاید سه ماه از این زمان یا دو سال از این پس نباشد – ممکن است نگران COVID-19 باشید و اساساً باید مانند آن رفتار کنید.” این شامل اقدامات احتیاطی (ذکر شده در زیر) برای آلوده نکردن دیگران است.

اگر شما علائم دستگاه گوارش یا تب دارید ، به پزشک اطلاع دهید. او می تواند مشاوره درمانی ارائه دهد و به شما در تعیین مراحل بعدی اقدامات مثبتی که آیا برای ارزیابی باید به بیمارستان بروید ، کمک کند.

جلوگیری از کم آبی بدن همیشه مهم است. اشپیگل می گوید: “خبر خوب اگر خبر خوبی در این مورد وجود داشته باشد ، این است که اسهال ناشی از COVID-19 به طور کلی نوعی اسهال رقیق کننده نیست.” وی می گوید ، مردم در این موارد مقادیر زیادی مایعات را از دست نمی دهند. با این حال ، وی اضافه می کند ، مردم باید همچنان به خوبی هیدراته بمانند و خود را از علائم کمبود آب نظارت کنند. این موارد شامل کاهش ادرار ، سرگیجه و ضربان قلب سریع است.

اشپیگل می گوید ممکن است COVID-19 دارای اثرات گوارش طولانی مدت مانند سندرم روده تحریک پذیر ، یک اختلال روده باشد. گروه وی اکنون تحقیقاتی را انجام داده است كه نهایتا 150،000 آمریكایی را درگیر خواهد كرد تا ببینند كسانی كه COVID-19 دارند احتمال دارد بعداً IBS توسعه دهند.

[SEE: 12 فوریت های پزشکی شما باید بلافاصله رسیدگی کنید. ]
Coronavirus در مدفوع
بطور کلی ویروس ها (و موارد دیگر)